KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14242053
nr 1424 2053
Einar Rosén
(1910-1998), Sverige
Oljemålning, "Vinterkväll Bromma". Signerad, daterad -73. Olja på duk, 73x102 cm, yttermått inklusive ram: 74x102 cm
Einar Rosén, svensk målare och grafiker född 1910, död 1998.
Utrop:
700 kr
Såld:
900 kr
måndag 11 oktober 2021
kl 18:51:10
300 kr
500 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
700 kr
800 kr
Einar Rosén
Läs mer om Einar Rosén